W celu uzyskania zadowalających efektów ważna jest, jak w większości metod pracy z ciałem, SYSTEMATYCZNOŚĆ. 
Dla osób, które samodzielnie praktykują TRE cykliczne spotkania to okazja do pracy w grupie a także możliwość uzyskania ewentualnych wskazówek, interwencji provider’a TRE (terapeuty).
Można uczestniczyć w zajęciach jednorazowo, osoby powtarzające warsztat korzystają z rabatu.

Zapraszam serdecznie na warsztat przedstawiający terapeutyczne metody pracy z ciałem i emocjami. Wykorzystane będą ćwiczenia TRE® i ćwiczenia bioenergetyczne. Celem warsztatu jest uwolnienie się ze „zbroi” blokad i napięć po to, by odzyskać kontakt z ciałem. Kiedy odblokujemy ciało i poczujemy naszą „pierwotną naturę”, otworzymy się na miłość i witalność, odzyskamy umiejętność głębszego odczuwania emocji, ŻYCIA..

By nie czuć cierpienia, czasem zamrażamy uczucia. Już w okresie niemowlęcym, by nie odczuwać stresu czy bólu, reagujemy płytszym oddechem, napięciem mięśni, sztywnością ciała. To właśnie ciało przyjmuje funkcję psychicznej „zbroi”, która chroni nas przed cierpieniem.Tracimy kontakt ze swoją „pierwotną naturą” i blokujemy siły witalne.Uwolnić je może praca z ciałem pod okiem terapeuty.

TRE® to rewolucyjna metoda, uwalniania napięć w ciele wywołanych nadmiernym stresem, urazem psychicznym lub traumą.

TRE to metoda wywodząca się z naturalnych zachowań naszego ciała, których uczyliśmy się jako ludzie przez dziesiątki, setki tysięcy lat ewolucji. Wprowadzając nasze ciała w świadomy sposób w drżenie, poprzez sekwencję ćwiczeń podczas sesji TRE, pobudzamy mechanizm uwalniania “złogów” stresu i traumy nagromadzonych w naszym ciele w obecnym życiu. Poza drobnymi wyjątkami (ciąża, niedawno przebyte operacje, urazy ) możemy stosować TRE bez obaw o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Co więcej stosując mniej lub bardziej regularnies TRE odczujemy na własnej skórze jak zmienia się komfort naszego życia, jak poprawia się nasze zdrowie (zarówno fizyczne jak i psychiczne) – po prostu będziemy czuć się lepiej.

Ćwiczenia przeznaczone są dla :
-osób doświadczających szkodliwych dla zdrowia bolesnych skutków codziennego stresu jak i ciężkich traumatycznych urazów, –doświadczających ciągłego napięcia w ciele, zmęczenia, uporczywej bezsenności, napadów lęku i paniki , duszności
-osób pracujących w zawodach o dużym poziomie stresu
-dotkniętych przewlekłym bólem
-mających problemy z radzeniem sobie z emocjami
-szukających wsparcia i przyspieszenia psychoterapii (także z historią urazów psychicznych takich jak – nadużycia przemocowe, zaburzenia lękowe, depresja)
-chcących samodzielnie regulować poziom stresu w ciele
cierpiących na PTSD (zespół stresu pourazowego)

Ćwiczenia bioenergetyczne– opracowane przez A. Lowena i J. Pierrakosa przynoszą wiele korzyści w zakresie podnoszenia witalności organizmu, jak również w sferze życia emocjonalnego i seksualnego. Charakteryzuje je duża uniwersalność – mogą być one adresowane nie tylko do osób przeżywających poważne problemy osobiste, czy zdrowotne, ale również do osób chcących polepszyć swoje samopoczucie, czy zredukować codzienny stres.

Ćwiczenia bioenergetyczne pomagają przy m. in. w:
– Problemach z akceptacją własnego ciała.
– Zaburzeniach snu.
– Trudnościach w mieszczeniu i wyrażaniu emocji.
– Komunikacji w związkach.
– Problemach w stawianiu granic.

Przeciwwskazaniem do ćwiczeń są:
-Ciąża, połóg,
-Zaburzenia: nieuregulowane ciśnienie krwi, zaburzenia pracy serca (arytmia, rozrusznik, operacje).
-Ograniczenia fizyczne i fizjologiczne: niezaleczone złamania kości, -nadwyrężenia i skręcenia stawów, stany pooperacyjne (do 8 tygodni), jaskra, padaczka.
-Schorzenia psychiatryczne leczone farmakologicznie: psychozy, głęboka depresja, schizofrenia.

Prowadząca Ewa Januszkiewicz – certyfikowany praktyk metody TRE , absolwentka 4-letniego szkolenia podyplomowego z zakresu Analizy Bioenergetycznej i uczestniczka 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego metodą Core Energetics
pracowniaterapii.com

Miejsce warsztatu :
Sala Lustrzana Jeleniogórskiego Centrum Kultury
ul. Bankowa 28 Jelenia Góra

Daty i godziny:
czwartki godz. 18.00- 19.30       ZACZYNAMY 12.09. 2019 r

Koszt:
–  jednorazowo 40 zł
– karnet na 4 kolejne zajęcia 140 zł karnet do wykorzystania przez 2 miesiące )
– płatność przed zajęciami

Ilość miejsc ograniczona:
max.10 osób

Co przygotować na warsztat:
wygodny strój

Zapisy:  https://docs.google.com/forms/d/1KXNPksVIfwmg-n8nNtVLPorv4lc5ZMIT3C4oTGgM1h0/edit

Informacje:
Ewa Januszkiewicz
biotenaga@wp.pl
tel 698 108 205
pracowniaterapii.com